Lewicobus odwiedził Włocławek

2023-09-18 15:13:50, Q4

Liderzy Nowej Lewicy i kandydaci w zbliżających się wyborach parlamentarnych spotkali się z mieszkańcami Włocławka. W piątek „Lewicobus” zaparkował przy ulicy Celulozowej.

Włocławek stał się kolejnym miastem na kampanijnej trasie Nowej Lewicy.

Witam was bardzo serdecznie w miejscu, gdzie spełniają się marzenia – tak rozpoczął piątkowe spotkanie Krzysztof Kukucki z Nowej Lewicy, kandydat Paktu Senackiego w wyborach do Senatu RP – Tu, spełniło się moje marzenie o budowie mieszkań na wynajem. Spełniło się 288 marzeń osób, rodzin, które tutaj mieszkają.

Podczas spotkania poruszano tematy dotyczące bieżących wydarzeń na polskiej scenie politycznej. Włodzimierz Czarzasty przywołał temat „afery wizowej”, konfrontując ją z referendalnym pytaniem o relokację migrantów, na jekie odpowiadać będą Polacy 15 października.

Jako Lewica opowiadamy się za stworzeniem mądrej polityki migracyjnej. Nie znamionowanej tym, że będą to ludzie, którzy przynoszą choroby, robaki... Tak można zrobić, tak robi Kanada. Kanada co roku ogłasza ile osób jest jej potrzebnych, jakie zawody są jej potrzebne. Dokładnie wiedzą jak tych ludzi weryfikować, weryfikują i zapraszają do współpracy. Mądra polityka migracyjna - to PiS chcę powiedzieć – mówił współprzewodniczący Nowej Lewicy.

W wystąpieniach podczas piątkowego spotkania nie zabrakło też odniesień do bieżącej sytuacji politycznej i programów wyborczych partii politycznych.

Rozmawiano zarówno o sytuacji kobiet w Polsce i zagrożeniu, jakie według polityków Lewicy niosą ze sobą postulaty PiS i Konfederacji, jaki polityce mieszkaniowej, odwołując się przy tym do sukcesu osiedla Celulozowa.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz