ANWIL Basketball Cup. Włocławianie z trofeum

2023-09-18 13:12:18, Q4

To było wielkie święto koszykówki i jednocześnie zakończenie „sparingowego sezonu przygotowawczego” dla Anwilu. Rewelacyjnie grający w obronie włocławianie pokonali VEF Ryga 67:61.

Kolejny sezon ORLEN Basket Ligi rusza już za 20 dni, kiedy w meczu o Superpuchar zmierzą się ekipy Trefla i Kinga Szczecin. Już następnego dnia zabrzmi pierwszy gwizdek sezonu na ligowych parkietach.

W miniony weekend ekipy OBL rozgrywały ostatnie już spotkania kontrolne. Najciekawiej było we Włocławku, gdzie triumfator ubiegłorocznych rozgrywek Pucharu FIBA zmierzył się z grającą w Lidze Mistrzów drużyną VEF Ryga w ramach ANWIL Basketball Cup. Włocławianie przygotowania do sezonu zwieńczyli triumfem, pokazując, że nie bez przyczyny zaliczani są do grona faworytów zbliżającego się sezonu.

Ostateczny wynik tego meczu nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie Hali Mistrzów. Włocławianie dyktowali warunki gry od samego początku kontrolując spotkanie i wygrywając trzy pierwsze kwarty (14:8, 15:11, 20:18) a w czwartej prowadząc już 17 punktami. Trener Frasunkiewicz postanowił jednak nie eksploatować zbytnio podstawowych graczy drużyny i w końcówce rywalom udało się zniwelować straty.

Przed Rottweilerami początek ligowego sezonu, który zainaugurują już w niedzielę, kiedy we Włocławku pojawi się Trefl Sopot.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz