Pielgrzymka rodzin do bazyliki katedralnej

2023-09-11 13:11:34, Q4

W minioną sobotę odbyła się jubileuszowa pielgrzymka rodzin do bazylii katedralnej. Po mszy świętej pod przewodnictwem ks.bp. Krzysztofa Wetkowskiego, uczestnicy przenieśli si na piknik rodzinny zorganizowany w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego.

Diecezjalna pielgrzymka rodzin do bazyliki katedralnej odbyła się ramach jubileuszowych obchodów 900-lecia diecezji włocławskiej.

Chcemy się spotkać, chcemy pokazać, że rodziny są naprawdę ważne dla kościoła, w duszpasterstwie, że też chcemy otoczyć je opieką i pokazać, że nie ma ogromnego podziału na duchowieństwo i na świeckich. Że możemy razem współpracować, spotkać się i na modlitwie i właśnie na wspólnym spotkaniu przy stole, przy zabawie – wyjaśnia diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Piotr Wolny.

Na pikniku rodzinnym zorganizowanym w ogrodach WSD nie brakowało różnorakich atrakcji zarówno dla najmłodszych i nieco starszych uczestników. Mieli oni okazję bawić się na dmuchańcach, czy w mini wesołym miasteczku, ale też odwiedzić liczne stoiska przygotowane przez policję, straż pożarną czy też wojsko.

Zapraszamy do obejrzenia nazej relacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz