Wybory parlamentarne. Nowa Lewica prezentuje kandydatów

2023-08-25 13:51:27, Q4

Dwudziestu sześciu kandydatów znalazło się na liście Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu RP. W okręgu „toruńsko-włocławskim” z jedynką startować będzie Joanna Scheuring- Wielgus. Na liście znajdziemy też 7 nazwisk z Włocławka.

Jako lewica nie szukamy w polityce wrogów. Politykę traktujemy pozytywnie, jako możliwość budowy lepszego jutra dla Polek i Polaków – mówił podczas prezentacji listy Krzysztof Kukucki, kandydat do Senatu RP w ramach Paktu Senackiego – Chcemy budować społeczeństwo dobra. Nie szukamy wrogów, szukamy dialogu, szukamy tej nici porozumienia – dodawał.

Nowa Lewica zainaugurowała wczoraj kampanię wyborczą we Włocławku i jednocześnie rozpoczęła zbiórkę podpisów poparcia pod swoją listą w wyborach poselskich. Listą, na której znaleźć można wiele włocławskich akcentów. Z numerem 2 pojawi się na niej Piotr Kowal. Przewodniczący Rady Miasta zapewnia, ze Lewica idzie do wyborów z konkretnym przekazem i postulatami, jakie ma prezentować wyborcom w kolejnych tygodniach. Jednocześnie zachęcał mieszkańców do głosowania w nadchodzących wyborach zgodnie z własnym sumieniem a nie według narracji, przekonującej, ze tylko głos na największe ugrupowanie pozwoli wygrać wybory opozycji:

Nie jest prawdą (…) że głos na najsilniejszego da zwycięstwo nad obecną ekipą rządzącą. Jeżeli chcemy zatrzymać te falę, która idzie. Falę nacjonalistyczno-brunatną, to trzeba również głosować na pozostałych uczestników. Zarówno na Nową Lewicę, ale ci, którzy mają bardziej konserwatywne poglądy, znajdą swój głos przy innych ugrupowaniach – przekonywał, dodając, ze obecnie żadna partia nie jest w stanie zdobyć samodzielnej większości w parlamencie.

Oprócz Piotra Kowala na głosy liczyć mogą także inni kandydaci z Włocławka i okolic. Na liście znajdziemy także startującą w wyborach z numerem 5 Joannę Hofman-Kupisz , wiceprzewodniczącą Rady Miasta Włocławek. Natalię Pietrzak. (numer 12 na liście), Józefa Lewandowskiego ( numer 19.), Annę Turską (pozycja 22 na liście) Edytę Jabłońską (numer 24) i wreszcie wiceprzewodniczący NL we Włocławku Wojciech Grabczewski (pozycja 25).

Prezentując kandydatów Lewica zaprosiła też włocławian do podpisywania list poparcia pod listą wyborczą do Sejmu, jak i listą senatorską. Przedstawiciele Nowej Lewicy pojawiać się będą na ulicach Włocławka, zachęcają też do składania podpisów we włocławskiej siedzibie ugrupowania przy ulicy Kościuszki.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz