Politycy PiS na "trasie dotrzymanego słowa" - budowa Hali Sportowej w Kowalu

2023-06-05 16:09:04, Q4.pl

Politycy Prawa i Sprawiedliwości z całego kraju wyruszyli w Trasę Dotrzymanego Słowa. Chodzi o inwestycje z których wywiązali się rządzący. Ostatnim przystankiem lokalnych przedstawicieli PiSu był Kowal.

Podczas sobotniego briefingu w Kowalu, politycy wraz z władzami miasta podpisały i wmurowały akt erekcyjny pod budowę hali sportowej. Budynek powstał dzięki rządowemu programowi inwestycyjnemu „Polski Ład”. Dofinansowanie stanowiło blisko 10 milionów złotych, co przekłada się na 80% wartości inwestycji.

Hala ma docelowo służyć blisku 500 uczniom, 100 przedszkolakom oraz 120 piłkarzom.

To bardzo potrzebny mieszkańcom obiekt. Będzie on pełnił cele sportowe, ale także kulturalne. Będzie służył wydarzeniom społeczno-kulturalnych mieszkańcom Kowala – mówi Joanna Borowiak, poseł na Sejm RP

Warto wspomnieć, że dzięki rządowemu programowi inwestycji we Włocławku powstaje nowy dworzec PKP, czy biurowiec w ramach programu Fabryka Rozwój Przedsiębiorczości. Nowy biurowiec ma ściągnąć duże firmy do miasta co z kolei zapewni większy rozwój gospodarczy miasta.

Bardzo się ciężę, że jako przedstawiciel Rządu mogę być na tej trasie dotrzymanego słowa. To bardzo ważne aby pokazywać jakie były zapowiedzi, a jakie były efekty. W polityce liczy się wiarygodność – mówi Anna Gembicka, wiceminister Rozwoju Rolnictwa i Wsi.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz