Konkurs na projekt i wykonanie muralu przy Bulwarach

2023-06-01 04:38:08, Q4.pl

Prezydent Miasta Włocławek ogłasza konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka i rzeką Wisłą. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018–2028.

Wielkoformatowe malowidło ścienne związane z historią Włocławka i rzeką Wisłą powstanie na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Bulwary 22 we Włocławku.

To już piąty mural jaki powstanie w obszarze rewitalizacji. W ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, wielkoformatowe malowidła ścienne pojawiły się na ścianach budynków przy ulicach: Żabiej 14/16, Wojska Polskiego 3, Cyganka 9, Królewieckiej 10.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z projektami upływa 30 czerwca 2023 r. Wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu przez Komisje Konkursową złożoną z pracowników Urzędu Miasta Włocławek, w tym m.in. Architekta Miejskiego, Plastyka Miejskiego, przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Wydziału Rewitalizacji oraz przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej i środowiska artystycznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 31 sierpnia 2023. Na wykonanie muralu laureat będzie miał czas do 30 października.

Szczegóły konkursu są dostępne na stronie: https://www.wloclawek.eu/strona-4293-konkurs_na_projekt_i_wykonanie_muralu.html

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz