Zamknij X

Konkurs na projekt i wykonanie muralu

2021-09-13 08:33:43, Q4.pl

Prezydent Miasta Włocławek ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018–2028.

Wielkoformatowe malowidło ścienne związane z historią Włocławka, graficznie nawiązujące do dawnych etykiet, reklam lub fotografii z XIX i XX wieku, kolorystycznie nawiązujące do zabudowy Dzielnicy Starego Miasta we Włocławku powstanie na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Cyganka 9.

W 2020 roku w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, wielkoformatowe malowidło ścienne pojawiło się na ścianie budynku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego 3.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z projektami upływa 12 października 2021 r. (decyduje data wpływu prac do Urzędu Miasta Włocławek). Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres: Urząd Miasta Włocławek, Referat Kultury i Promocji, ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek z dopiskiem: Konkurs na mural (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Włocławek).

Wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu przez Komisje Konkursową złożoną z pracowników Urzędu Miasta Włocławek, w tym m.in. Architekta Miejskiego, Plastyka Miejskiego, przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Wydziału Rewitalizacji oraz przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej i środowiska artystycznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 22 października 2021 r. Na wykonanie muralu laureat będzie miał czas do 30 listopada 2021 r.

Pełna specyfikacja konkursu, regulamin i karta zgłoszeniowa są dostępne pod tym adresem.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz