31 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP

2023-04-11 11:48:43, Q4

W piątek, w Brzeskim Centrum Kultury „Wahadło” przekazano promesy na zakup samochodów gaśniczych dla strażaków ochotników. 31 takich wozów trafi do naszego województwa.

W Brześciu spotkali się strażacy OSP z naszej części województwa. W ramach rządowego programu otrzymali oni dofinansowanie na zakup nowych pojazdów:

Są to samochody lekkie, średnie i ciężkie. Tak naprawdę ten sprzęt, który wskazali jako najbardziej potrzebny. Cieszę się, że dzięki współpracy rządu i samorządu (…) te wozy będą mogły być zakupione. To jest niesamowicie ważny sprzęt i cieszę się, że strażacy, którzy przecież bezinteresownie często ryzykują życie i zdrowie, są na posterunku, kiedy ich potrzebujemy, otrzymają sprzęt który pomoże im skuteczniej nieść pomoc, ale także zwiększy poziom ich bezpieczeństwa – mówiła wiceminister rolnictwa Anna Gembicka.

Zakup wozów zostanie sfinansowany dzięki montażowi finansowemu ze środków rządu, ale także samorządów i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wręczenie promes otwiera drogę do realizacji zaplanowanych zakupów.

Teraz już pozostaje tylko podjąć działania ku temu, żeby te wozy mogły tutaj przyjechać i mogły służyć druhom, mogły służyć bezpieczeństwu lokalnej społeczności – podkreśla poseł na Sejm RP Joanna Borowiak.

Ogółem do jednostek w Polsce trafi 675 nowych samochodów. Na liście znalazło się 78 ciężkich, 417 średnich i 180 lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz