Celulozowa: Rusza nabór wniosków o wynajem

2023-03-31 15:16:01, Q4

Pierwszy etap realizacji projektu „Celulozowa” został zakończony w ubiegłym roku, a od jesieni do mieszkań wybudowanych przez miasto wprowadzają się mieszkańcy. W przyszłym roku w ich ślady powędrują mieszkańcy kolejnych dwóch, budowanych właśnie bloków. Miasto ogłosiło rozpoczęcie przyjmowania wniosków o wynajem.

W pierwszym etapie projektu udostępniono do użytkowania 288 mieszkań w czterech blokach. Już wtedy było wiadomo, że na tym budowa nowego osiedla się nie zakończy. Dwa kolejne bloki, które powstają właśnie w tym miejscu, pomieszczą kolejne 144 mieszkania przeznaczone na wynajem. Ich budowa ma zakończyć się na początku przyszłego roku i wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, nie ma żadnych opóźnień, zresztą podobnie, jak w pierwszym etapie, który był dwa razy większy – mówi Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.

Od trzeciego kwietnia mieszkańcy miasta, którzy są zainteresowani wynajęciem mieszkania w budowanych blokach, będą mogli składać swoje wnioski do ratusza.

Wnioski są już do pobrania w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku i w Wydziale Gospodarowania Mieniem Komunalnym w formie drukowanej. Można pobrać je również ze strony internetowej Urzędu, w zakładce „gospodarowanie nieruchomościami”, „lokale nowo wybudowane” - tłumaczy Domicela Kopaczewska.

Zastępczyni prezydenta dodaje, że wniosek jest taki sam, jak ten, który wypełniali startujący w poprzednim naborze, z jednym wyjątkiem.

Bogatsi w doświadczenia pracy nad wnioskami, będziemy oczekiwali od wnioskodawców złożenia zaświadczeń o wynagrodzeniu, a nie oświadczeń – mówi.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do sposobu wypełnienia wniosku, pomocą mają służyć pracownicy Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym. Wnioski przyjmowane będą do 2 czerwca. Pierwszy projekt listy zaakceptowanych wniosków gotowa będzie 4 września. Przez kolejne dwa tygodnie będzie można składać odwołania od decyzji urzędników, zaś finalna lista nowych mieszkańców osiedla przy Celulozowej gotowa będzie najpóźniej do 1 grudnia.

Zapraszamy mieszkańców Włocławka do składania swoich wniosków – zachęca prezydent Marek Wojtkowski.

Mieszkania przy ulicy Celulozowej, podobnie jak te oddane do użytku w pierwszym etapie, będą mieszkaniami „pod klucz”.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz