Lewica o Celulozowej: Dotrzymaliśmy słowa

2022-09-12 17:40:31, Q4

„To właśnie ówczesny klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w maju 2016 roku złożył (...) projekt mieszkań na wynajem przy ulicy Celulozowej” - przypominał dziś na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowal. 12 września, pierwsi mieszkańcy odebrali klucze do swoich lokali w tej miejskiej inwestycji.

Po sześciu latach projekt budowy mieszkań komunalnych dotarł do finiszu, choć jak podkreślają radni Lewicy, oddanie do użytku budynków przy ulicy Celulozowej nie oznacza końca realizacji programu mieszkań na wynajem w mieście.

Za chwileczkę będziemy rozpoczynać etap drugi – zapowiadał dziś przewodniczący Piotr Kowal – Lewica szła z tym projektem jako projektem sztandarowym, pod hasłem „Lepszy Włocławek” i to właśnie kwestia dostępności budownictwa mieszkaniowego była tą , z którą mieszkańcy nas kojarzyli. (…) Lewica dotrzymała słowa, dotrzymaliśmy słowa wraz z naszym koalicjantem, Koalicją Obywatelską.

Warta 73 miliony złotych inwestycja, dofinansowana w 80% ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego to początek, przekonuje Piotr Kowal, przypominając, że Urząd Miasta ma już zgodę na budowę dwóch kolejnych bloków w tym miejscu.

Radny Lewicy Czesław Zarzeczny zwrócił się do włocławskich spółdzielni mieszkaniowych o skorzystanie ze środków BGK, podobnie jak zrobił to włocławski ratusz, jak podkreśla – istnieje taka możliwość.

Znam przykłady spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, które z podobnym dofinansowaniem – z tym, że jest to dofinansowanie zwrotne – takie mieszkania budują (…) Budują mieszkania z możliwością dojścia do własności. Włocławskie spółdzielnie mieszkaniowe z tego nie skorzystały.

Warto podkreślić, że taka oferta mieszkaniowa byłaby ciekawą alternatywą dla mieszkańców. Mieszkania przy ulicy Celulozowej bowiem, to lokale stricte na wynajem i nie ma tu możliwości ich wykupu, co nie zmienia faktu, że cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przypomnijmy że o 288 mieszkań ubiegało się ponad 1000 osób.

Lewica pokazuje że jest wiarygodna – podkreślała dziś wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Hofman-Kupisz – Te mieszkania z którymi szliśmy do wyborów - są. Przy okazji można podać drugi przykład naszej wiarygodności – to jest in vitro. 

Przypomnijmy, ze funkcjonujący miejski program dofinansowań zabiegów przynosi pierwsze efekty. Jak niedawno poinformował prezydent Marek Wojtowski na świat przyszło pierwsze dziecko poczęte tą metodą dzięki dofinansowaniu zabiegów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz