Lisek, Starodębska, Cienista - ratusz planuje kolejne inwestycje mieszkaniowe

2024-02-07 14:01:57, Q4

Niebawem kolejni lokatorzy wprowadzą się do nowych bloków przy ulicy Celulozowej. Jak informuje ratusz, to nie ostatnia inwestycja mieszkaniowa miasta. Nowe mieszkania pojawią się też na Cienistej i Starodębskiej.

Celulozowa to sztandarowa inwestycja mieszkaniowa minionej kadencji. W dotychczas oddanych do użytku budynkach znalazło się 288 mieszkań. Kiedy zakończona zostanie budowa drugiego etapu inwestycji, na osiedlu znajdować się będą łącznie 432 lokale mieszkalne na wynajem. Całkowity koszt I etapu to ponad 73 miliony złotych, a dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego to ponad 58 milionów złotych, drugi etap inwestycji zaś 58 milionów, przy dofinansowaniu rzędu 46 milionów złotych. W blokach znajduje się 14 różnych typów mieszkań o powierzchni od 26 do 74 metrów kwadratowych. Część z nich jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na tym oczywiście nie kończymy, chcemy kontynuować naszą ideę budowy mieszkań we Włocławku – zapowiada Marek Wojtkowski – Wiemy, że Polacy potrzebują tych mieszkań. Z analiz nowego rządu wywnioskowałem, że w całej Polsce jest jeszcze konieczność wybudowania prawie dwóch milionów mieszkań. Rząd i ministerstwa mają co robić. Natomiast my idziemy swoim torem.

Jak informuje prezydent w ostatnim tygodniu uzgodniono kolejne lokalizacje, gdzie pojawią się mieszkania komunalne. Ratusz planuje trzy takie inwestycje. Jak wiadomo od dłuższego czasu mieszkania (w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej) powstaną na Starodębskiej. W przeciwieństwie do Celulozowej, tutaj lokatorzy będą mogli z czasem dojść do własności lokali. To jednak nie koniec.

Kolejne plany inwestycyjne, które zakładają budowę mieszkań we Włocławku, dotyczą nieruchomości przy ulicy Cienistej oraz ulicy Lisek. Ogromne zainteresowanie mieszkaniami przy Celulozowej potwierdza, że wyznaczony przez miasto kierunek polityki mieszkaniowej jest jak najbardziej słuszny. Dzięki zamianie działek pomiędzy miastem a spółką MBM będziemy realizowali budowę mieszkań przy ulicy Cienistej. Nieruchomość w tej lokalizacji jest bardziej korzystna dla budownictwa wielorodzinnego, w wyniku którego powstaną lokale mieszkalne wchodzące do zasobu mieszkaniowego Gminy Miasto Włocławek. Nowo wybudowane mieszkania byłyby oddawane w najem nowym lokatorom na takich samych zasadach jak w budynkach przy ulicy Celulozowej – informuje ratusz w komunikacie.

Inwestycja przy ulicy Lisek jest obecnie na etapie wyceny działek. Miasto planuje by na tym terenie pojawiły się 22 segmenty w jednorodzinnej zabudowie szeregowej.

Ratusz zamierza kontynuować także inwestycje przy ulicy Toruńskiej. Tu powstają lokale socjalne. Pierwszy blok już powstaje i w ciągu najbliższych miesięcy powinny zakończyć się odbiory inwestycji. Budowa drugiego ma rozpocząć się po otrzymaniu dofinansowana z BGK. Całkowity koszt budowy dwóch bloków to około 26 milionów złotych, a dofinansowanie wyniosłoby około 20.5 miliona złotych. Po zakończeniu inwestycji miasto wzbogaci się o 0 mieszkań socjalnych.

Komentarze (1)


Jan (2024-02-09 13:37:08) Zgłoś do moderacji
A na dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego dla starych i chorych kalek nie ma, mają się leczyć co drugi rok, nie stać nas na zapłacenie ok.3500 za dwutygodniowy turnus. Zdrowy człowiek jakiaś dyrektorka - kobieta zgotowała nam taki los. Wstyd Prezydencie Włocławka!!!

Dodaj swój komentarz