Włocławskie Targi Edukacyjne powróciły po przerwie

2023-03-23 11:47:05, Q4

22 marca w hali OSiR przy ulicy Chopina rozpoczęły się Włocławskie Targi Edukacyjne. Przez dwa dni uczniowie z Włocławka i okolic mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych i wyższych.

Impreza organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną powróciła po przerwie spowodowanej pandemią i jak było widać już pierwszego dnia, cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy mogą dowiedzieć się więcej na temat nauki w poszczególnych placówkach, nie tylko z broszur i internetu, ale także rozmawiając z uczniami i nauczycielami.

Jak mówi Monika Jabłońska prezentowana oferta jest „interesująca i wielopłaszczyznowa”:

Każdy znajdzie coś dla siebie. Patrzymy szczególnie na rozwój oferty w zakresie kształceni zawodowego (…) Myślę, że osoby, które chciałyby kształcić się w tym kierunku, mają do wyboru pakiet możliwości – podkreśla zastępczyni prezydenta.

Rzeczywiście, szkoły branżowe i technika przygotowały na targi prezentacje swojej oferty a także różnorodne pokazy i ekspozycje sprzętu używanego w toku edukacji.

Do szkolnictwa zawodowego odniosła się też Domicela Kopaczewska. Zastępczyni prezydenta zwróciła uwagę, że kształcenie zawodowe w mieście stoi na wysokim poziomie:

Uczniowie tych szkół są laureatami projektów unijnych – zaznacza – Oferta, którą proponują włocławskie szkoły jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie i warto się tym chwalić. Warto to pokazywać.

Szkoły prezentowały w tym roku nie tylko dobrze znane już kierunki edukacyjne, ale także nowości. Tak było w przypadku Zespołu Szkół Chemicznych.

W tym roku podtrzymujemy kształcenie techników analityków, ale ponadto nowość: technik ochrony środowiska. Czyli jest to próba odpowiedzi na potrzeby dzisiejszego świata. Ekologia jest tym, czym powinniśmy się kierować – mówi Maciej Kowalczyk, dyrektor placówki.

Tegoroczne targi są podzielone na dwie części. Wczoraj prezentowały się szkoły ponadpodstawowe, dziś (23 marca) szkoły wyższe.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz