Targi Pracy, Szkół i Rzemiosła za nami [WIDEO]

2019-04-04 20:23:32, Maciej Kowalczyk

Przez dwa dni we włocławskiej Hali Mistrzów trwały Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Wśród stoisk wystawców przewinął się tłum włocławian. Przede wszystkim młodszych, ale także starszych. Jak co roku targi we Włocławku skierowane były zarówno do absolwentów szkół, jak i osób bezrobotnych.

Tradycyjnie także na stoiskach uczelni, szkół, rzemieślników i instytucji znaleźć można było oferty rozwoju zawodowego i rozwoju kwalifikacji. We wtorek, wystawcami były publiczne szkoły ponadpodstawowe (ponadgimnazjalne) oraz placówki prywatne, oczekujące na absolwentów wlocławskich podstawówek i gimnazjów. A tych nie brakowało. Tego dnia mogli poznać nie tylko ofertę edukacyjną, ale także poszerzyć swoje wyobrażenia o ścieżkach zawodowego rozwoju. Na miejscu (na przykład na stoisku Zespołu Szkół Chemicznych) spotkać można było absolwenta szkoły, przybliżającego wartość, jaką ma edukacja na tym poziomie dla przyszłego specjalisty.

Drugi dzień Targów upłynął pod znakiem oferty dla absolwentów szkół średnich. Uczelnie, oraz pracodawcy czekali na zainteresowanych rozbudowaniem swoich kwalifikacji i tych, którzy szukają zatrudnienia, czy takich wreszcie, którzy chcieliby rozbudować swoje zawodowe kompetencje.

 Jak co roku, także i tą edycję Targów zorganizowały: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Cech Rzemiosł Różnych, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz