Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła – Dzień 1 – relacja wideo i zdjęcia

2018-04-07 07:20:13, Maciej Kowalczyk

W trakcie imprezy młodzież mogła skorzystać z konsultacji doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Ponadto pierwszego dnia targów zaprezentowano ofertę włocławskich szkół średnich.

Cieszę się z tego, że szkoły się znakomicie do tego przygotowują. Mamy znakomite szkoły ogólnokształcące i techniczne – jak powiedział otwierający targi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła są największym tego typu wydarzeniem w województwie, co podkreślał Członek Zarządu Województwa Sławomir Kopyść. W jego opinii coraz częściej szkoły zawodowe wybierane są przez uczniów z bardzo dobrymi ocenami.

Tych ludzi potrzeba będzie na rynku pracy coraz więcej. Rozwija się otoczenie Włocławka, rozwija się strefa Rozwoju Gospodarczego we Włocławku, Brześciu Kujawskim, stąd ludzi z wykształceniem technicznym i zawodowym będzie potrzeba coraz więcej – jak mówi Sławomir Kopyść.   

Podczas wydarzenia, które odbyło się w Hali Mistrzów swoją ofertę prezentowały przede wszystkim szkoły średnie ogólnokształcące oraz techniczne. Była to świetna okazja dla młodzieży ze szkoły gimnazjalnej oraz podstawowej do zapoznania się z ofertą szkół, porozmawiania uczniami i nauczycielami liceów i techników. Nie zabrakło również licznych pokazów, prezentacji oraz dodatkowych atrakcji. Ponadto chętni mieli możliwość skorzystania z konsultacji doradców zawodowych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Organizatorami Targów byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku, Cech Rzemiosł Różnych oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz