Jak chronić zasoby wodne? Konferencja w KPCEN

2023-03-23 12:47:06, Q4

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się konferencja „Zasoby wody i ich ochrona”, skierowana do nauczycieli wychowawców i uczniów.

Nazwa „błękitna planeta” nie wzięła się znikąd. Ponad 71% powierzchni naszej planety to woda, jednak tu pojawia się pewien problem. Zaledwie 2,5 % zasobów wody na Ziemi, to niezbędne nam do przetrwania wody słodkie, z których znaczna część „uwięziona jest” w lodowcach. Słowem – wody słodkiej jest mało a na skutek zmian klimatycznych sytuacja tylko się pogarsza.

Jak dbać o wodę? Jak edukować młodych ludzi, by ci zaczęli oszczędnie nią gospodarować? Nad tym zastanawiano się na konferencji zorganizowanej w KPCEN. Temat jest szczególnie istotny, gdyż warto wspomnieć, że zasoby wody słodkiej w naszym kraju są jednymi z najmniejszych w Europie.

Zdecydowaliśmy się zorganizować konferencję (…) by zwrócić uwagę, jak ważna jest woda. Pod każdym względem, w naszym codziennym życiu i w gospodarce. (…) Jest to bardzo ważne, zarówno w aspekcie regionalnym, jak i globalnym – mówi Grażyna Troszyńska, dyrektor KPCEN.

Podczas spotkania we Włocławku przedstawione zostały sposoby zapobiegania niedoborom wody w naszym województwie czy też zagadnienia związane z edukacją dzieci i młodzieży. Rozmawiano także o zagadnieniach związanych z małą retencją i tym, jaki wpływ na zasoby wodne regionu będzie miała projektowana zapora w Siarzewie.

W spotkaniu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli wzięli udział uczniowie włocławskich szkół, orz ich opiekunowie.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz