Włocławski Standard Usług Społecznych wsparciem dla włocławian

2023-03-21 19:39:15, Q4.pl

Włocławski Standard Usług Społecznych w założeniu ma być odpowiedzią na wszystkie problemy włocławian z zakresu polityki społecznej. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przedstawiono kolejne zadania ku pomocy mieszkańcom.

Wypracowanie wniosków i procedur dotyczących usług społecznych odbył się dzięki pomocy mieszkańców. Ratusz zorganizował szereg ankiet oraz indywidualnych spotkań z mieszkańcami, które umożliwiły dokładne zdiagnozowanie problem i potrzeb włocławian.

Warto zaznaczyć, że poza lwią częścią działań z zakresu społecznego, którą zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie do użytku mieszkańców miasta zostały oddane nowe obiekty infrastrukturalne, takie jak Centrum Wsparcia Społecznego przy ulicy Piekarskiej oraz Centrum Wsparcia Osób w Kryzysie przy ulicy Krzywa Góra.

Miasto cały czas pracuje także nad wsparciem dla rodzin zastępczych. Trwają prace nad pozyskaniem środków pieniężnych z urzędu Marszałkowskiego na cel remontu starej „czternastki”, oraz budowę nowego ośrodka. Dyrektor MOPR, Piotr Grudziński, podkreślił że jest to problem na skalę ogólnopolską:

Jednym z zadań, które stoi przed nami jest związane z szeroko rozumianą pieczą zastępczą. To jest problem ogólnopolski. Tylko wczoraj otrzymaliśmy postanowienie na zabezpieczenie dziesięciorga dzieci i umieszczenie ich w pieczy zastępczej. To jest technicznie niewykonalne. Po pierwsze nie mamy infrastruktury, aby taką liczbę dzieci na raz umieścić w pieczy zastępczej. - mówi Piotr Grudziński

Komentarze (1)


uczciwy (2023-03-22 16:19:54) Zgłoś do moderacji
CHCE ZAPYTAĆ NA JAKIEJ PODSTAWIE NR UCHWAŁY.MOPR ROZSYŁA SWOICH NA WYWIADY.NP W SPRAWIE CZYJE.J.DZIŚ ODWIEDZIŁ MNIE KTOŚ NAWET SIE NIE PRZEDSTAWIŁ NA WYWIAD W SPRAWIE CÓRKI,KTÓRA MIESZKA W SWOIM MIESZKANIU INIECHODZACA S.M..KORZYSTA Z USŁUG ZA KTÓRE PŁACI,PISAŁAM DO GRUDZIŃSKIEGO ALE ZABLOKOWANY,JA TEZ POWAZNIE CHORUJE BRAK NA LEKI,DOJAZDY DO TORUNIA NA HEMATOLOGIE,MAM SIE TAKIEMU BEZ KULTURY TŁUMACZYĆ.ON SOBIE ZAŻYCZYŁ ZAPROSZENIA DO POKOJU,ALBO WYNIESIENIA STOŁU NA KLATKĘ,ZEBY USIADŁ,MOŻE NASTĘPNY PRZYJDZIE ŻEBY NIE CHODZIĆ DO TOALETY,LICZNIKI WBIJĄ,TO CHORE,MOPR NIE POMAGA,A DRĘCZY STARSZYCH BARDZO CHORYCH LUDZI.W PRZYCHODNIACH JAK W REJESTRACJI RZADZA.REJESTRUJA ULUBIONYCH ,DOSC TEGO,KONTAKTOWAŁAM SIE PRZYJADA LUDZIE KTÓRZY POMOGA WYJASNIĆ,WŁOCŁAWSKĄ DZIAŁALNOŚĆ,WTEDY UDZIELĘ WSZELKIEGO WYWIADU,A JEST CO.OJ BEDZIE SIE DZIAŁO/,PCK TEZ JEDEN SPACERUJE,DRUGI BARDZO POTRZEBUJE,ULUBIONE BABCIE EMERYTKI PRACUJA,MŁODZI PRACY NIE MAJA .itd.

Dodaj swój komentarz