Zachęcamy do udziału w projekcie realizowanym w ramach konkursu grantowego Fundacji ANWIL w Programie „Uczę się z ANWILEM – VII edycja” pt. „Bystry umysł mieć chcemy, więc świat nauk ścisłych poznajemy”.
Projekt ten ma na celu poszukiwanie kreatywnych i atrakcyjnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata nauk ścisłych, wzbudzenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży naukami ścisłymi poprzez pokazywanie praktycznego ich zastosowania w życiu codziennym, kształtowanie wyobraźni przestrzennej i rozwijanie pasji badawczej, a także kształcenie kompetencji kluczowych, m. in. w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, matematycznych i w zakresie nauk przyrodniczych, cyfrowych, osobistych i społecznych w zakresie umiejętności uczenia się.
Oprócz przekazywania wiedzy i dobrej zabawy, realizacja działań w ramach tego projektu to przede wszystkim kreowanie aktywnego, twórczego i poszukującego nowych rozwiązań człowieka.
Projekt zakłada:
- przeprowadzenie cyklu 10 zajęć warsztatowych z chemii, matematyki i informatyki, podczas których uczestnicy projektu będą:
- konstruowali „maszyny” przy użyciu klocków KORBO;
- programowali przy użyciu klocków GIGO;
- kodowali na dywanie z wykorzystaniem maty do kodowania;
- budowali rozmaite figury płaskie i bryły geometryczne oraz sferyczne przy użyciu klocków Polydron Frame i Sphera;
- odtwarzali bryły platońskie i tworzyli bryły dualne za pomocą systemu konstrukcyjnego ZOMETOOL;
- wykonywali doświadczenia i eksperymenty chemiczne techniką chemii w małej skali; uczestnicy wykonają m. in. tęczę w probówce, niebieski+żółty=zielony?, mieszaninę oziębiającą, chemiczny wulkan, określą pH roztworów za pomocą wskaźników kwasowo – zasadowych i pehametru, przeprowadzą zjawisko fluorescencji, zbadają właściwości cukrów;
- przygotowanie i przeprowadzenie Festiwalu Nauk Ścisłych na zakończenie projektu.
Zajęcia odbywać się będą :
- w grupie 15 - osobowej rekrutowanej z uczniów klas VI, VII i VIII włocławskich szkół podstawowych,
- raz w tygodniu po 3 godziny od godziny 14:30 do godziny 17.30 (czwartki) – łącznie 30 godzin podczas 10 spotkań.
Zainteresowane osoby proszone są o złożenie wymaganej dokumentacji :
- formularz zgłoszeniowy i deklaracja uczestnictwa w projekcie (Załącznik nr 1),
- oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku (Załącznik nr 2),
O zakwalifikowaniu ucznia do projektu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Dokumenty należy złożyć do Koordynatora Projektu p. Pauliny Waćkowskiej lub w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku do dnia 20.02.2023 r.
Koordynator projektu:
Paulina Waćkowska
Szkoła Podstawowa nr 19
ul. Szkolna 13
87-800 Włocławek
(Inf. prasowa organizatora)
Komentarze (0)