Zamknij [X]

Włocławskie projekty na sportową aktywizację lokalnej społeczności dofinansowane przez Fundację Anwil

2021-11-24 08:19:53, Q4.pl

17 projektów społecznych dofinansuje Fundacja ANWIL w ramach III edycji „Wybieram sport – skreślam nudę”. Granty na realizację autorskich inicjatyw pozytywnie wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących aktywność ruchową, w tym osób starszych, otrzymają organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola oraz szkolne kluby sportowe. Fundacja przeznaczy na ten cel 150 tys. złotych.

Sportowy program grantowy Fundacji jest ściśle powiązany z jej trzema celami statutowymi: upowszechnianiem rekreacji, kultury fizycznej i sportu, ochroną i promocją zdrowia oraz przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, dlatego w sposób szczególny doceniane są działania skierowane do osób niepełnosprawnych.

Od początku funkcjonowania Fundacja ANWIL wspiera projekty motywujące mieszkańców do uprawiania sportu. Tematyczny program, promujący rozwój fizyczny „Wybieram sport – skreślam nudę” uruchomiła w 2019 roku, wychodząc z założenia, że działania, na które przyznawane są granty, staną się alternatywą dla spędzania wolnego czasu w sposób bierny – przed komputerem, telewizorem lub z telefonem w ręku. W poprzednich edycjach programu w różnego rodzaju aktywnościach takich jak: zawody sportowe, treningi, biegi, rajdy rowerowe itp. udział wzięło ponad 7 tys. uczestników w różnym wieku.

Pełna informacja na ten temat, w tym lista beneficjentów tegorocznej edycji programu, dostępna jest tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz