II Regionalny Kongres Kobiet we Włocławku już w styczniu

2022-12-19 12:22:00, Q4.pl

Rok temu odbył się pierwszy Kongres Kobiet we Włocławku. Kongres miał na celu aktywizować i solidaryzować włocławskie kobiety. Na Kongresie można było wziąć udział w wielu panelach, rozmowach oraz wykładach. Już niedługo druga edycja.

Kongres Kobiet powstał w czerwcu 2009 roku, jako ruch społeczny, aktywizujący kobiety w Polsce społecznie i politycznie. Po 12 latach idea ruchu urzeczywistnia się we Włocławku.

Misja Stowarzyszenia Kongresu Kobiet to działanie na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn. Na ubiegłorocznym włocławskim kongresie kobiet była możliwość spotkania się między innymi z Joanną Czerską- Thomas oraz Agnieszką Budindorf czyli kobietami, które zainicjowały akcję różowa skrzyneczka w Bydgoszczy oraz Włocławku. Pojawiła się również Aneta Figiel piosenkarka i jedną z solistek w programie jaka to melodia.

Wśród paneli dyskusyjnych dostępnych w tym roku będą rozmowy między innymi na temat wiary; poruszony zostanie temat pierwszej kobiety-księdza, która pełni posługę jako ksiądz kościoła luterańskiego. Poruszony zostanie także temat depresji, nie tylko tej u kobiet, ale także tej u mężczyzn i tego jak toksyczny jest patriatchat również dla nich.

Dodatkowo, dzięki pomocy firmy Pola Management, zorganizowany zostanie wyjątkowy pokaz mody, w którym wezmą udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu.

Drugi Kongres Kobiet odbędzie się 14 stycznia 2023 roku, w Centrum Kultury „Browar B.”. Już niedługo zostanie ujawniony także gość specjalny, który według organizatorów wyniesie wydarzenie do rangi ogólnopolskiej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz