Integracja i wsparcie. W poniedziałek spotkanie kobiet z Ukrainy

2022-03-18 13:58:37, Q4.pl


kiedy 2022-03-21 | 11:00 gdzie Centrum Kultury Browar B

Fundacja Projekt Kobieta wraz z prezydentem Włocławka chcą zintegrować kobiety które przyjechały do naszego miasta z terenów Ukrainy. Pierwsze spotkanie już w poniedziałek.

Projekt Kobieta to inicjatywa Agnieszki Gulczewskiej i Marleny Błasiak, które postanowiły stworzyć we Włocławku przestrzeń przyjazną kobietom. Teraz, po dyskusjach z prezydentem miasta, organizatorki doszły do wniosku, że swoją pomocą trzeba objąć także obywatelki Ukrainy na terenie naszego miasta.

To jest kolejny etap. Cały czas przyjmujemy obywateli Ukrainy, zapewniamy im dach nad głową, co jest teraz bardzo ważne, oraz wyżywienie. Teraz musimy pójść dalej, spróbować zintegrować te panie, aby mogły też uczestniczyć w życiu naszego miasta. - mówi prezydent miasta, Marek Wojtkowski

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury „Browar B.”, w Sali Kameralnej o godzinie 11:00

Poza informacjami na temat dalszego funkcjonowania w mieście, na spotkaniu obecny będzie Adam Mistela, aktor Teatru Krakowskiego, który zajmuje się także rozmową z osobami w sytuacjach traumatycznych.

Chodzi o to, aby tym paniom dać możliwość wypowiedzenia się, wyrzucenia z siebie emocji, pokazać narzędzia, które pomogą im radzić sobie z tą sytuacją – mówi Lidia Piechocka-Witczak, dyrektor CK Browar B.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz