Który „fajansowy” mural wybiorą mieszkańcy

2022-11-22 13:48:36, Q4

W związku z remontem kompleksu dawnego Banku Gdańskiego, który już niedługo stanie się centrum włocławskiego fajansu, ratusz postanowił że to mieszkańcy zadecydują jak będzie wyglądać jedna ze ścian budynku.

U zbiegu ulic Żabiej i Królewieckiej, w kompleksie dawnego Banku Gdańskiego, powstaje Interaktywne Centrum Fajansu. Na jednej ze ścian dawnego kompleksu pojawić ma się mural nawiązujący do słynnych „włocławków”.

Przy okazji realizacji dużego zadania jakim jest utworzenie icf przyszło nam do głowy że jedną ze ścian możemy właśnie tak zagospodarować jedną ze ścian pokazując przy tym nowe funkcje budynków zabytkowych w naszym mieście - mówi Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta miasta

Do 5 grudnia na stronie https://konsultacje.wloclawek.eu/ dostępna jest ankieta, w której udział mogą wziąć mieszkańcy Włocławka. W głosowaniu, którego zadaniem jest wyłonienie projektu który finalnie zdobić będzie jedną ze ścian budynku biorą dwa projekty.

Jedna koncepcja to dość swobodna aranżacja fajansowa, drugi zaś projekt przypomina fajansowy talerz, który zapewne większość z nas kojarzy właśnie z Włocławkiem – wyjaśnia prezydent Kukucki

Bezpośredni link do ankiety dostępny jest tutaj.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz