Kto stworzy mural przy ul. Cyganka 9

2022-05-24 08:54:44, Q4.pl

Został ogłoszony konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018–2028.

Wielkoformatowe malowidło ścienne związane z historią Włocławka, graficznie nawiązujące do dawnych etykiet, reklam lub fotografii z XIX i XX wieku, kolorystycznie nawiązujące do zabudowy Dzielnicy Starego Miasta we Włocławku powstanie na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Cyganka 9.

Termin dostarczania zgłoszeń wraz z projektami upływa 8 lipca 2022 r. (decyduje data wpływu prac do Urzędu Miasta Włocławek). Wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu przez Komisje Konkursową złożoną z pracowników Urzędu Miasta Włocławek, w tym m.in. Architekta Miejskiego, przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Wydziału Rewitalizacji oraz przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej i środowiska artystycznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 9 września 2022 r. Na wykonanie muralu laureat będzie miał czas do 30 listopada 2022 r.

Szczegóły konkursu są dostępne pod tym adresem.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz