Ciepło Cię widzieć. Kolejne warsztaty dla mieszkańców

2022-11-14 15:15:17, Q4.pl

Ciepło Cię widzieć to inicjatywa prezydenta miasta, Marka Wojtkowskiego we współpracy z lokalnym środowiskiem oraz Kawiarnią Obywatelską Śródmieście Cafe. Podczas gdy samorząd podejmuje działania twarde, związane z inwestycjami i rozwiązaniami dotyczącymi ograniczenia zużycia energii, Kawiarnia Obywatelska ma mieć aspekt społeczny.

Cykl ma na celu sprawienie, aby wśród mieszkańców wzrosły kompetencje w zakresie radzenia sobie ze skutkami kryzysu energetycznego czy też radzenia sobie z przyszłymi kryzysami. Cały program to około 50 spotkań z różnego rodzaju specjalistami takimi jak psychologowie czy prawnicy, ale także urzędnicy którzy np. pomogą nam uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji domu.

Jednak to nie wszystko. Cykl ten to także warsztaty mające na celu integracje mieszkańców.

Spotykamy się na różnych warsztatch, podczas których słowo ciepło odmieniamy przez wszystkie przypadki. Dzisiaj szyjemy termofory, a chodzi o to aby się spotkać. Porozawiać, ale też pobyć w ciepłym miejscu. To namacalny pomysł na zwalczanie skutków tego kryzysu. - mówi Dominik Cieślinkiewicz z Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe”

Podczas ostatnich, niedzielnych warsztatów, uczestnicy mieli okazję stworzyć wyjątkowe termoforki wypełniane nie wodą, a pestkami wiśni.

Szyjemy termoforki wypełnione pestkami wiśni. To nowość, bo każdy kojarzy termofor z wlewaniem gorącej wody. My używamy do tego pestek wiśni które można ogrzać, lub można je ochłodzić w zamrażarce. - mówi Aneta Wiśniewska-Popiel, prowadząca warsztaty.

Cały cykl warsztatów i spotkań cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.

Cudowna inicjatywa. Fajnie że ktoś miał taki pomysł. Zawsze chętnie uczestniczymy w tego typu wydarzeniach.. Za każdym razem można coś wynieść z tego typu warsztatów – mówi jedna z uczestniczek warsztatów

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz