WOŚP chce wygrać z sepsą. Finał już 29 stycznia

2022-11-07 13:44:39, Q4.pl

Jak co roku, ogłoszona została kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2023 roku, w ramach 31. Finału zbieramy na wsparcie z walką z sepsą.

Tegorocznym szefem włocławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został Damian Olszewski. To bardzo znany wszystkim włocławianom wolontariusz, który bardzo chętnie włącza się w życie społeczne miasta, w tym w WOŚP.

Trwają przygotowania do nadchodzącego, 31. Finału Orkiestry, która w tym roku gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Finał dla wszystkich małych i dużych”.

Chcemy grać dla wszystkich, a pieniądze pójdą na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. To jest cel tegorocznego finału – mówi Damian Olszewski, szef sztabu.

Już niedługo rusza rejestracja wolontariuszy. Każdy, kto chce pomóc WOŚP może przjść do siedziby sztabu, bądź wysłać maila na adres wosp@ckbb.pl. Wolontariusze nie mają ograniczeń wiekowych, ale w przypadku osoby niepełnoletniej, to opiekun prawny musi udzielić zgody, a następnie wziąć odpowiedzialność zarówno za wolontariusza, jak i puszkę.

Tymczasem, jeśli ktoś nie może, bądź nie chce kwestować bezpośrednio na ulicy – może założyć specjalną e-skarbonkę. Skarbonka ta może zostać założona znacznie wcześniej, a pieniądze do niej można wpłacać aż do samego finału.

Dodatkowo, włocławski sztab WOŚP już działa, a co za tym idzie, każdy kto chce wspomóc fundacje i przekazać przedmioty do licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, już teraz może zanieść je do siedziby włocławskiego sztabu – Klubu Stara Remiza, który czynny jest codziennie w godzinach od 07:30 do 19:30. Sztabowcy są już przygotowani i chętnie pomogą w wystawieniu i opisaniu wszystkich przedmiotów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz