30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – ruszyła rejestracja wolontariuszy

2021-11-09 10:26:29, Q4.pl

Jak co roku, ogłoszona została kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, w ramach jubileuszowego, 30 Finału, gramy dla okulistyki.

Już wczoraj ruszyła rejestracja wolontariuszy. Każdy, kto chce pomóc WOŚP, może wejść na stronę orkiestry i oficjalnie się zarejestrować. We Włocławku 30 stycznia na ulice ruszy aż 500 wolontariuszy. Wolontariusze nie mają ograniczeń wiekowych, ale w przypadku osoby niepełnoletniej, to opiekun prawny musi udzielić zgody, a następnie wziąć odpowiedzialność zarówno za wolontariusza, jak i puszkę.

Cały sztab będzie się mieścił w Klubie Stara remiza, więc jeśli jest są chętni, którzy chcieliby się do tego sztabu przyłączyć, którzy mają pomysły na 30 Finał, bo chcemy aby był on wyjątkowy. (…) Chcielibyśmy aby ta 30 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zacnie i pięknie zagrała także u nas we Włocławku – mówi Beata Krajewska, szef sztabu WOŚP we Włocławku.

Mimo trudnych czasów pandemii koronawirusa, szczodrość mieszkańców się nie zmniejsza, bynajmniej. To właśnie w dobie wirusa pomagamy bardziej, co dostrzegają wszyscy.

Liczymy przede wszystkim na ofiarność włocławian, bo tak się świetnie składa, że z roku na rok ta ofiarność wzrasta, pieniędzy przybywa, mamy ich coraz więcej. A że te pieniądze będą bardzo dobrze wydane, jesteśmy o tym przekonani – mówi prezydent miasta, Marek Wojtkowski.

Tymczasem, jeśli ktoś nie może, bądź nie chce kwestować bezpośrednio na ulicy – może założyć specjalną e-skarbonkę. Skarbonka ta może zostać założona znacznie wcześniej, a pieniądze do niej można wpłacać aż do samego finału.

Sytuacja jest jednak zmienna i uzależniona od sytuacji epidemicznej. Organizatorzy jednak są pewni, że wolontariusze pojawią się na ulicach Włocławka i przygotowani na Finał do jakiego włocławianie zdążyli przywyknąć przez te wszystkie lata – na świeżym powietrzu.

Myślę, że najlepszą formą będzie świeże powietrze. Chcielibyśmy aby koncert odbył się na świeżym powietrzu. Tak będzie zdrowiej, bezpieczniej i przy okazji będziemy mogli w pełni celebrować ten 30 Finał. - mówi Beata Krajewska

Dodatkowo, włocławski sztab WOŚP już działa, a co za tym idzie, każdy kto chce wspomóc fundacje i przekazać przedmioty do licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, już teraz może zanieść je do siedziby włocławskiego sztabu – Klubu Stara Remiza, który czynny jest codziennie w godzinach od 07:30 do 19:30. Sztabowcy są już przygotowani i chętnie pomogą w wystawieniu i opisaniu wszystkich przedmiotów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz