Akademia Przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym nr 9 we Włocławku

2022-09-28 14:59:57, Q4.pl

Dzień 20 września jest obchodzony, jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to niezwykły dzień, który został uchwalony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej we wrześniu 2013r. Święto podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Obchodzili go także najmłodsi z naszego miasta, w Przedszkolu Publicznym nr 9.

Popularyzuje nowoczesne wychowanie przedszkolne. Służy także integracji przedszkoli w całym kraju. Dostarcza dzieciom okazji do świętowania, do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Dzień Przedszkolaka uroczyście i radośnie. Na obchody swojego święta zaprosiły i gościły: Panią Domicelę Kopaczewską zastępcę Prezydenta Miasta Włocławka, która była inicjatorką nadania temu świętu rangi ogólnopolskiej, Panią Annę Piętka Kierownika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, Panią Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 35, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Jezusowego Ks. Jerzego Ćwiklak, Panią Radną Miasta Włocławka Agnieszkę Jura Walczak, oraz Przedstawicieli Rady Rodziców przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania hymnu przedszkolaka. Następnie dzieci z najstarszej grupy „Pszczółki” zaprezentowały się w togach akademickich i zatańczyły taniec „La, La, La”. Zaproszeni goście i pracownicy przedszkola otrzymali śpiewniki z piosenkami z dawnych lat. Zaśpiewanie tych piosenek łączyło teraźniejszość i przeszłość oraz przyczyniło się do integracji pokoleń.

Zaproszeni goście i pracownicy przedszkola (którzy w tym dniu nosili bluzki z logo przedszkola) wsparli dzieci w głośnym śpiewaniu piosenek.

Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację piosenek: trzylatki z grupy „Misie” piosenkę „Jadą Misie”, czterolatki z grupy „Żabki” piosenkę „My jesteśmy Żabki”, czterolatki z grupy „Biedronki” piosenkę „Biedroneczki są w kropeczki”, pięciolatki z grupy „Motylki” piosenkę „Motylem jestem”, sześciolatki z grupy „Pszczółki” piosenkę „Pszczółka Maja”.

Dzieci ubrane były w piękne, kolorowe stroje stosowne do inscenizowanej piosenki. Występy dzieci zostały nagrodzone dużymi brawami. Pracownicy przedszkola zrobili niespodziankę dzieciom z okazji ich święta i zatańczyli taniec do piosenki „Jerusalema”.

Otrzymali niemniejsze brawa od publiczności niż uprzednio otrzymały je dzieci. Dyrektor Małgorzata Kanderska oraz zaproszeni goście życzyli przedszkolakom: dużo radości, uśmiechu, zdrowia, szczęścia i dobrej zabawy. Były owoce, smakołyki, prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Przedszkolaki w tym dniu miały dużo przyjemnych wrażeń i przeżyć.

(Informacja prasowa PP nr 9 we Włocławku)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz