Otwarcie placu zabaw z Budżetu Obywatelskiego przy PP 13

2018-05-19 12:43:14, Maciej Kowalczyk

W piątek odbyło się otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 13 na os. Południe, który został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Miejsce to będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego została oddana mieszkańcom Włocławka. Tym razem jest to plac zabaw, który powstał przy Przedszkolu Publicznych nr 13, na os. Południe. Nowe miejsce zabawy i spotkań będzie dostępne dla wszystkich.

To, że możemy tutaj być, to jest decyzja mieszkańców Włocławka i przegłosowana  w budżecie obywatelskim na 2018 rok – jak powiedział prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów, prezydent odniósł się do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok, który zakłada podwyższenie kwoty do 4 mln zł oraz m.in. wyodrębnienie 1 mln zł na tzw. inwestycję ogólnomiejską. Program nowej formuły budżetu zakłada poprawki zaproponowane przez mieszkańców miasta.

Podczas spotkania prezydent Włocławka poruszył również kwestię sytuacji związanej z finansami miasta, w tym dotyczącej decyzji Rady Miasta ws. finansów.

Rada Miasta zgodziła się na wyodrębnienie tych pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego, a w tej chwili ja kompletnie nie rozumiem radnych, jak oni się czują skoro podnoszą rękę, przeciwko tym inwestycjom, propozycjom, które zostały wyodrębnione przez mieszkańców, które zostały przegłosowani i radni się na to zgodzili glosując budżet – jak powiedział.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz