Fajansowe Bistro dopełni II Fajans Festiwal we Włocławku

2022-09-19 15:12:49, Q4.pl

II Fajans Festiwal już za rogiem. Z tej okazji, miasto ogłosiło dziś specjalną ofertę dla wszystkich lokali gastronomicznych w naszym mieście – maty pod posiłki z motywami fajansowymi.

8 i 9 października do Włocławka kolejny raz zawita Fajans Festiwal. To ogromne święto mające na celu promowanie i kultywowanie tradycji fajansowych, z których słynie nasze miasto.

Poza fajansowym kiermaszem, miasto ogłosiło także akcje „Fajansowe Bistro”. To akcja skierowana do wszystkich restauratorów na terenie naszego miasta.

Chcemy aby w czasie trwania festiwalu, lokale gastronomiczne mogły podawać swoje posiłki na takich podkładkach pod swoje potrawy. Znajdują się na nich elementy fajansu, a zgłosić się może do nas każdy lokal gastronomiczny – mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta miasta.

Lokale mają czas na aplikowanie do 26 września. Wystarczy wysłać mail na kultura@um.wloclawek.pl, w którym zawarte będą, nazwa lokalu, adres email, oraz telefon kontaktowy. Miasto planuje przekazać do każdego lokalu, co najmniej 50 sztuk fajansowych podkładek.

Dodatkowo, o ile lokal ma taką możliwość, podczas Fajans Festiwalu będzie serował on tradycyjne kujawskie dania, takie jak żur, czy czernina.

Fajnie aby na ten weekend, mogli oni przygotować nasze tradycyjne kujawskie potrawy. Włocławianie i ich goście którzy przyjeżdzają na Festiwal Fajansu szukają miejsc, w których mogą zjeść tradycyjną kuchnie. To dla nich ważne – mówi Aleksanda Kulińska, kierownik referatu Kultury i Promocji UM Włocławek

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz