ANWIL rozpoczyna współpracę z Zespołem Szkół Technicznych

2022-09-12 13:34:30, Q4

Włocławska spółka chemiczna konsekwentnie angażuje się w popularyzację nauki i dzielenie się swoim know-how. Dzięki podjęciu tegorocznej współpracy ANWILU z Zespołem Szkół Technicznych utworzona zostanie klasa patronacka o profilu technik-mechanik. Pierwsi uczniowie zaczną naukę w roku szkolnym 2023/2024.

Idea tworzenia klas patronackich jest coraz częściej wykorzystywana w strategii zarządzania zasobami HR przedsiębiorstw. Współpraca szkół zawodowych z prężnie działającymi przedsiębiorstwami umożliwia sprawny transfer wiedzy i technologii, jak również zabezpiecza potrzeby rekrutacyjne dużych organizacji biznesowych.

W ramach kooperacji z Zespołem Szkół Technicznych przygotujemy m.in. nowoczesną przestrzeń do nauki zawodu oraz umożliwimy uczniom praktyki w naszej firmie. Nauka w formie doświadczania jest najskuteczniejszą metodą zdobywania wiedzy, a kształcenie techniczne – branżowe to przyszłość. Chcielibyśmy, inspirować młodych, po to by łatwiej im było odnaleźć się na rynku pracy. ANWIL od trzech lat uzyskuje tytuł TOP EMPLOYER Polska. To potwierdzenie przez niezależnych ekspertów, że jesteśmy jednym z najlepszych pracodawców w naszym regionie. Jestem przekonana, że absolwenci, którzy wcześniej poznają nasz system pracy, jak również zaznajomią się ze sposobem działania instalacji produkcyjnych, będą chcieli na stałe stać się częścią naszego zespołu – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL.

Współpraca spółki ze szkołą to nie tylko nowe wyposażenie klasy, ale również współpraca w zakresie opiniowania oferty edukacyjnej i dydaktycznej, możliwość wizyt studyjnych, czy podejmowanie wspólnych działań promujących szkołę oraz działalność spółki.

Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość współpracy z ANWILEM. Dzięki temu nasi uczniowie mają nie tylko zapewnione doskonałe warunki nauki, pomoc ekspertów, ale także możliwość zdobywania kwalifikacji w przedsiębiorstwie, które może pochwalić się prawie 60-letnią tradycją. Sądzę, że absolwenci klasy patronackiej bez problemu znajdą zatrudnienie, a nawet więcej – zdobędą konkretne umiejętności, które pozwolą na naprawdę dobre zarobki i zawodową satysfakcję – powiedział Donat Marszałek, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku. 

ANWIL już od wielu lat współpracuje z ośrodkami naukowo-badawczymi i jednostkami dydaktycznymi. Kooperacja ta realnie przyczynia się do wdrażania kolejnych usprawnień technologicznych w firmie. Spółka realizuje wspólne inicjatywy m.in. z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej, Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej oraz Politechniką Warszawską, jak i Poznańską.

(Inf. prasowa ANWIL S.A.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz