Protest egzaminatorów włocławskiego WORDu. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

2022-08-10 14:28:47, Q4

Egzaminatorzy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego ponownie protestują. Walczą o większe wynagrodzenia i zmiany systemu edukacji kursantów. We wtorek, 9 sierpnia do akcji dołączyli także egzaminatorzy z Włocławka. Akcja miała trwać dwa dni, co wiąże się z odwołaniem egzaminów.

Egzaminatorzy WORD-ów w różnych częściach Polskich wznowili protest. Domagają się podwyżek wynagrodzeń i chcą wprowadzenia zmian w systemie egzaminowania kierowców.

Egzaminy zaplanowane w dniach 9 i 10 sierpnia tego roku nie odbyły się z powodu przyłączenia się do protestu egzaminatorów z naszego miasta.

We włocławskim WORD-ie pracuje dziewięcioro egzaminatorów. Cztery osoby są obecnie na planowanych urlopach wypoczynkowych, natomiast pozostała piątka dołączyła do protestu już wczoraj. Przez dwa dni protestu we Włocławku miało odbyć się około 60 egzaminów. Zarówno praktycznych jak i teoretycznych.

Pracownicy poinformowali, że 9 sierpnia 2022 nie mogą przyjść do pracy i złożyli wnioski urlopowe na wtorek 9 sierpnia. W związku z tym egzaminy na prawo jazdy, na wszystkie kategorie, będą odwołane – mówi Marek Stelmasik, dyrektor WORD Włocławek.

Dyrekcja WORD we Włocławku przeprasza za zaistniałą sytuację nad którą nie ma kontroli. Egzaminy które miały zostać przeprowadzone w tych dniach odbędą się w pierwszych dostępnych terminach. Niestety najwcześniejsze z nich to sobota 27 sierpnia, oraz początek września. Opłaty za egzaminy zostały w całości przeniesione na nowe terminy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz