Zamknij X

WOPR uczył jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą

2022-06-07 15:49:35, Q4.pl

Kiedy my w wakacje odpoczywamy na plaży, nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR, czyli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziś, nad jeziorem Czarnym ratownicy pokazywali jak wygląda ratownictwo wodne w praktyce.

Włocławski WOPR wraz z Komendą Miejską Policji we Włocławku już przez trzy ostatnie tygodnie uświadamiali najmłodszych na temat niebezpieczeństw związanych z przebywaniem na obszarach wodnych. Dziś, nad jeziorem Czarne odbył się pokaz ratownictwa wodnego.

To pokazy ratownictwa wodnego skierowane dla dzieci i młodzieży z terenów Włocławka i powiatu włocławskiego. To zakończenie profilaktyki którą prowadziliśmy wspólnie z policjantami z KMP Włocławek przez okres trzech tygodni – mówi Sławomir Mularski, prezes włocławskiego WOPR'u

WOPR zachęca do odpoczywania na kąpieliskach, na których funkcjonuje służba ratownicza. Na każdym z włocławskich akwenów, w tym na jeziorze Czarnym, od godziny 10, do godziny 18 przez okres całych wakacji służbę pełnić będzie po 3, w pełni wyposażonych ratowników wodnych.

Jesteśmy wyczuleni na wszelkie sytuacje. Od razu gdy widzimy zagrożenie wbiegamy albo po pomoście z naszym sprzętem ratowniczym, albo sami wskakujemy do wody, bądź wyciągamy poszkodowanego gdy woda jest płytka – mówi Jakub Robaczyński, ratownik WOPR

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz