Zamknij X

Włocławski WOPR najlepszy w całym kraju. Podium na Mistrzostwach Polski

2022-05-27 14:59:09, Q4.pl

Ratownicy włocławskiego WOPR udowodnili, że w swoim zawodzie są najlepsi w kraju. Podczas I Mistrzostw Polski w Kwalifikowanej Pomocy Medycznej zdobyli aż 4 trofea.

I Mistrzostwa Polski w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Ratowników Wodnych  odbywały się Lipnie i Skępem. Do rywalizacji stanęły zespoły ratowników z całego kraju.

Jest to niewątpliwie sukces, ponieważ w ratownictwie kwalifikowana pomoc jest nieodzownym elementem, po zmianie ustawy w 2011 roku. Jest to oddzielny kurs, który wykonują wszyscy nasi ratownicy – mówi Sławomir Mularski, prezes WOPR we Włocławku

Włocławskie WOPR reprezentowali: Mateusz Kostrzewski, Jakub Robaczyński, Konrad Wojcieszyński i Aleksandra Nawlicka.

Wśród pozoracji mieliśmy konkurencje polegające na triażu, czyli segregacji medycznej, oraz konkurencje które wymagały zaopatrzenia jednego poszkodowanego. Sprawdzały one wiedzę tak naprawdę ze wszystkich dziedzin medycyny i podejście do sytuacji – mówił Mateusz Kostrzewski, kapitan zespołu ratowników.

Drużyna Włocławskiego WOPR zdobyła główne trofeum, czyli złoto I Otwartych Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. 

Dodatkowo zespół zgarnął nagrody dla Najlepszej Drużyny Ratowników WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Najlepszej Drużyny w konkurencji „Będzie Mokro”, a także puchar „Króla nocy” w zadaniach nocnych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz