Zamknij X

W Browarze B. wernisaże wystaw fotografii oraz czarno-białych grafik

2022-05-27 09:38:24, Q4.pl

27 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi otwarcie wystawy fotografii Marka Bułaja – „Inspiracje Japońskie. Natura i Cywilizacja.” Prezentowana wystawa to efekt licznych podróży artysty do Japonii w latach 2013–2015.

Jak sam twierdzi, tamtejsza przyroda była dla niego inspiracją do utworzenia sekwencji fotografii pokazujących piękno tego kraju, a także korelację w stosunku do rozwiniętej cywilizacji, jaką mógł obserwować podczas swoich wyjazdów do Kraju Kwitnącej Wiśni.

27 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi otwarcie wystawy włocławskiej artystki, Ewy Blekickiej. Na ekspozycję składają się małe, czarno-białe grafiki, które przedstawiają rzeczywistość taką, jaką widzi autorka – trochę bajkową, trochę realną, są również ekspresyjne, przesiąknięte kolorami portrety kobiet, leśne stwory, do stworzenia których używa znalezionych w lesie korzeni drzew, patyków, konarów i traw. Jak przyznaje sama artystka, tworzenie daje jej uspokojenie, wyłączenie z pospiesznego świata, niespieszenie – stąd tytuł wystawy.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz