Wernisaż wystawy „Nierzeczywiste, nieobliczalne, w ciszy zaklęte i obojętne”

2021-12-10 08:43:21, Q4.pl

10 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy prac Andrzeja Michalika, pt.: „Nierzeczywiste, nieobliczalne, w ciszy zaklęte i obojętne”.

Wystawa ta jest kontynuacją twórczych działań artysty związanych z miejscem, gdzie mieszka i tworzy – Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym. Głównym źródłem inspiracji autora jest szeroko pojmowany pejzaż. Jego twórcze poszukiwania dotyczą także miejsca człowieka w naturalnych cyklach przemian w przyrodzie. Prace są również odniesieniem do zachodzących zmian w środowisku w epoce antropocenu. Artysta często używa w twórczości naturalnych materiałów zebranych w najbliższej okolicy. Rysunki, obiekty artystyczne i artefakty prezentowane na wystawie są efektem osobistego, wewnętrznego dialogu artysty z naturą w bezczasowej przestrzeni stwarzanego w wyobraźni mitu.

Andrzej Michalik jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, tworzy obiekty i instalacje. Ekspozycjom towarzyszy niekiedy performance.

Wystawę będzie można zwiedzać do 29 stycznia 2022 roku. Pełna informacja na ten temat dostępna jest tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz