Zamknij X

Darmowa komunikacja miejska dla kibiców Anwilu? Złożono petycje

2022-05-25 14:09:09, Q4.pl

Jak każdy z mieszkańców dobrze wie, Włocławek to miasto sportu. Niedawno, do miasta trafił puchar za zajęcie trzeciego miejsca w mistrzostwach Polskiej Ligi Koszykówki, który zdobyły Rottweilery. Tymczasem do Rady Miasta Włocławek została złożona wyjątkowa petycja.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest komórką organizacyjną, której działaniem koordynuje Miasto. Jak wszyscy dobrze wiemy, nie jest to przedsiębiorstwo ukierunkowane na zyski; co roku dokładane są pieniądze z budżetu po to, aby MPK nadal mogło funkcjonować w ten sam sposób który znamy.

Jakub Lewandowski, doradca prezydenta miasta oraz kibic sportowy złożył dziś petycję do Rady Miasta Włocławek o wprowadzeniu regulacji prawnych dotyczących zwolnienia z opłat transportu komunikacji miejskiej osób podróżujących MPK w dniu meczu dla osób posiadających ważny bilet na mecz drużyny Anwil Włocławek.

Warto nadmienić, że same karnety na mecze Anwil Włocławek w sezonie kosztują od 500 do 2000 złotych.

Sądzę że to rozwiązanie na pewno będzie wspomagać nasz lokalny sport, w tym naszych kibiców. To rozwiązanie na pewno ułatwi wszystkim kibicom dostępność oferty sportowej. - mówi Jakub Lewandowski, inicjator akcji.

Oferta na tę chwilę zwalnia z opłaty za bilet jedynie kibiców Anwilu Włocławek, jednak inicjator akcji nie wyklucza, że jeśli zainteresowanie będzie wystarczająco duże, ulga ta może zostać rozszerzona na posiadaczy biletów na mecze innych włocławskich drużyn.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz