Zamknij X

Zlot zabytkowych samochodów i motocykli na Zawiślu

2022-05-24 14:54:34, Q4.pl

Jaguar z 1976, Sokół 1000 z lat 30'', czy mikrosamochód Goggomobil. To tylko część tego, co pojawiło się na Zawiślu podczas zlotu zabytkowych samochodów i motocykli.

Stowarzyszenie Nasze Zawiśle oraz Studio Urody 43 we Włocławku zaprosiło właścicieli pojazdów zabytkowych, kolekcjonerskich, unikalnych, specjalnych, sportowych, tuningowych i militarnych do udziału oraz zaprezentowania swoich perełek motoryzacyjnej podczas Pierwszego Zawiślańskiego Spotkania Miłośników Motoryzacji.

To spontaniczny pomysł miłośników, właścicieli właśnie tych starych motocyklów aby zorganizować coś właśnie na tym osiedlu. Tak aby spotkać się, porozmawiać o swoim hobby, poznać się bardziej – mówi Tomasz Gołębiewski ze Stowarzyszenia Zawiśle.

Podczas spotkania, uczestnicy mogli zobaczyć zabytkowe motocykle, samochody, konstrukcje z czasów PRLu, czy jedyny we Włocławku przedwojenny motocykl Sokół 1000, którego cena sięga obecnie 400 tysięcy złotych.

To pierwsze spotkanie tego typu na Zawiślu, niemniej jednak, organizatorzy zapewniają że nie będzie ono ostatnie, patrząc na zainteresowanie zarówno pasjonatów, jak i mieszkańców.

Chyba jak każdy facet interesuję się motoryzacją. Wspaniała inicjatywa mieszkańców Osiedla Zawiśle, zresztą kolejna. Ja się bardzo cieszę na tą aktywność mieszkańców, którzy potrafią wykreować taką imprezę. - mówi Piotr Kukucki, zastępca prezydenta miasta.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz