Zamknij X

Dzielimy się wiedzą o rewitalizacji

2022-05-24 08:40:59, Q4.pl

W dniach 24 -25 maja 2022 r. Włocławek odwiedzą przedstawiciele samorządów z województwa pomorskiego. Naszym gościom opowiemy, ale też pokażemy, jak we Włocławku realizowany jest proces rewitalizacji.

Wizyta studyjna organizowana jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Celem wydarzenia, na trasie którego poza Włocławkiem znalazła się Bydgoszcz, jest przedstawienie przedstawicielom gmin miejskich i miejsko-wiejskich z tego regionu dobrych praktyk wypracowanych w ramach procesu rewitalizacji, w tym podniesienie świadomości samorządów i wzmocnienie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych.

Pierwszego dnia wizyty we Włocławku (24.05) samorządowcy z województwa pomorskiego wezmą udział w spacerze po obszarze rewitalizacji, w trakcie którego zapoznają się ze specyfiką działań Gminy Miasta Włocławek oraz organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz sektora prywatnego. W środę (25.05) z naszymi gośćmi spotkamy się w Centrum Kultury Browar B., gdzie przedstawiciele Urzędu Miasta Włocławek, Powiatowego Urzędu Pracy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie opowiedzą szerzej o realizacji projektów i przedsięwzięć wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Informacja na ten temat tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz