Zamknij X

W muzeum... dzieci zaprojektują fajans

2022-05-23 08:27:23, Q4.pl

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Jan Sowiński (1911–1990). Mistrz włocławskiego designu”.

Oferta jest skierowana do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich. Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12. Celem warsztatów jest m.in. wprowadzenie w niezwykły świat sztuki włocławskiego fajansu i wykorzystanie inspiracji z niego płynących do wymyślenia własnego projektu.

Uczestnicy w części praktycznej wykonają dwa zadania, pierwsze polegać będzie na stworzeniu kubistycznego wzoru na karcie zawierającej przedstawienie naczynia fajansowego projektu Jana Sowińskiego za pomocą farb, wycinanek, szablonów i kredek. Drugie natomiast to wykonanie formy przestrzennej filiżanki, która zostanie wycięta z przygotowanych wcześniej szablonów, a następnie za pomocą farby w kolorze kobaltu, udekorowana tradycyjnym kwiecistym wzorem fajansowym.

Pełna informacja na ten temat tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz