Zamknij X

Drzwi otwarte w Zespole Szkół Technicznych

2022-05-12 13:21:00, Q4.pl

Technik informatyk, technik reklamy czy może technik mechatronik? W poznaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyszłości ich nauki pomogli im nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych podczas drzwi otwartych.

To już drugie drzwi otwarte we Włocławskim Zespole Szkół Technicznych. Pierwsze z nich, przeznaczone były dla grup zorganizowanych. Tym razem, uczniowie mieli okazję na własną rękę przyjść do szkoły, zobaczyć sale czy porozmawiać z uczniami, tak aby mogli poczuć się częścią społeczności szkoły.

Mogą przyjść do szkoły, mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną, zobaczyć jak wygląda rozkład szkoły. Dodatkowo, jak prowadzone są zajęcia czy jak wyglądają maszyny na których będą pracować. Uczniowie doceniają kontakt z drugim uczniem, który jest już obyty w życiu szkoły. Pomoże to podjąć bardziej świadomą decyzję w wyborze szkoły – mówi Elżbieta Górska, nauczycielka w Zespole Szkół Technicznych.

W tym roku szkolnym szkoła przygotowała 180 miejsc w sześciu klasach, czyli po 30 miejsc w każdej z nich. Według szkoły, jest to liczba która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom chętnych, oraz pozwala szkole na poświęcenie wystarczającej ilości uwagi każdemu uczniowi z klasy.

Podczas drzwi otwartych, uczniowie mieli okazję zapoznać się z najpopularniejszymi kierunkami nauczania, takimi jak technik informatyk, czy technik reklamy, dodatkowo jednak, mieli oni okazję zobaczyć nowość wprowadzoną od przyszłego roku szkolnego – klasy patronackie.

W tym roku szkolnym mamy nowości – klasy patronackie. Są to technik mechatronik, technik mechanik oraz technik robotyk. Zgłosiły się trzy firmy, które będą prowadziły te klasy. - mówi Donat Marszałek, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.

To właśnie te kierunki, według placówki gwarantują szansę na rozwój. Uczniowie po tych kierunkach technicznych są bardzo rozchwytywani na rynku pracy.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz