Zamknij X

Szkolny Budżet Obywatelski w Chemiku. Uczniowie rozdysponują 4000 zł

2022-04-13 16:25:43, Q4.pl

4 000 zł do rozdysponowana jest w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, który rusza w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. To okazja dla uczniów aby odmienić ich szkołe.

Szkolny Budżet Obywatelski – to pomysł, który powstał na wzór Budżetu Obywatelskiego, który działa w wielu miastach, w tym również we Włocławku. W tym roku, szkoła przeznaczyła 4000 zł, na realizacje pomysłów swoich uczniów.

Liczymy na pomysły młodych ludzi. Młodzi ludzie mają niesamowitą wyobraźnie, niesamowitą fantazje. To oni stanowią szkołę i liczymy właśnie na pomysły, które spowodują że ta szkoła stanie się całkowicie ich szkołą, z rzeczami z których będą korzystać – mówi Maciej Kowalczyk, dyrektor włocławskiego Chemika.

Pomysły te, na które liczy dyrekcja dotyczyć one mogą zarówno sfery materialnej jak i niematerialnej w Zespole Szkół Chemicznych i skierowany jest do uczniów ZSCH.

W grę wchodzą zatem zarówno elementy małej architektury do szkoły, ale także zorganizowanie ciekawego spotkania, czy koncertu w szkole. Pierwsze pomysły już wpływają do Samorządu Uczniowskiego.

Padły pomysły unowocześnienia siłowni szkolnej, dodatkowych ławek, klasy na świeżym powietrzu. Zbliża się lato, coraz cieplej a my chcielibyśmy mieć kontakt z naturą, z powietrzem. - wymienia Weronika Skalska z Samorządu Uczniowskiego ZSCH.

Pomysł Szkolnego Budżetu Obywatelskiego spotkał się z ogromną aprobatą włocławskiego ratusza. Według Moniki Jabłońskiej, zastępczyni prezydenta miasta, to lekcja którą powinny wprowadzić wszystkie placówki edukacyjne na terenie Włocławka.

Tylko chwalić i przyklaskiwać takim przedsięwzięciom. Młodzi ludzie uczą się wpływania na swoją rzeczywistość w procesie demokratycznego wyboru, współdecydowania o środkach szkoły. (…) Mam nadzieję że będzie to proces do którego dołączą wszystkie szkoły, w ramach praktycznej lekcji obywatelskiej – mówi Monika Jabłońska.

Najważniejsze informacje:

  • Wysokość budżetu do zrealizowania w 2022 roku: 4000 zł
  • Termin zgłaszania propozycji: 30 kwietnia
  • Weryfikacja propozycji: do 10 maja
  • Ogłoszenie listy projektów do głosowania: 15 maja
  • Głosowanie: 23 – 25 maja
  • Ogłoszenie listy projektów do realizacji: do 27 maja

 

Komentarze (1)


gość (2022-04-14 10:10:54) Zgłoś do moderacji
Bravo Chemik. Super pomysł

Dodaj swój komentarz