Zakup sofy do pokoju dziecka to spore wyzwanie. Z jednej strony młody człowiek ma już swoje oczekiwania i upodobania. Z drugiej zaś, jego wybór niekoniecznie będzie podyktowany względami praktycznymi. Aby dojście do kompromisu było w ogóle możliwe, podpowiemy Ci, jakie modele małych sof warto brać pod uwagę.
Zasady wyboru mebli do pokoju dziecięcego i młodzieżowego
W zakup mebli i dodatków do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego warto zaangażować dziecko. Porozmawiaj z nim o jego preferencjach. Nastolatek z pewnością będzie chciał czynnie uczestniczyć w wyborze mebli. Zabierz go więc do salonu meblowego lub przeszukaj razem z nim oferty sklepów internetowych. Młodszemu dziecku możesz pokazać kilka wstępnie wyselekcjonowanych przez siebie produktów, spełniających założone kryteria. Poproś malucha, by spośród pokazanych mebli wskazał te najbliższe jego gustom. Meble powinny być trwałe, odporne na zabrudzenia, łatwe w czyszczeniu oraz dopasowane do potrzeb młodego człowieka.
Mała sofa do pokoju dziecięcego – jaką wybrać?
Pokój dziecięcy to przestrzeń do zabawy i odpoczynku. Jeśli pomieszczenie jest duże, możesz wstawić do niego komfortowe łóżko i szereg innych mebli. Jeżeli urządzasz kilkumetrowy pokoik w mieszkaniu w bloku, będziesz potrzebować rozwiązań wielofunkcyjnych i kompaktowych.
Genialnym produktem są małe sofy rozkładane. Jednoosobowa, rozsuwana kanapa pozwala maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Po złożeniu przypomina masywny fotel. Decydując się na sofę do spania, zwróć uwagę na mechanizm rozkładania, rodzaj wypełnienia oraz obecność pojemnika na pościel.
W zakresie designu do wyboru pozostają przeróżne warianty: kanapy w „księżniczkowe” i samochodowe wzory czy stonowane sofy skandynawskie. Warto zwrócić uwagę np. na sofy w Salonach Agata.
Mała sofa do pokoju młodzieżowego – jaką wybrać?
Nastolatek w swoim pokoju śpi, uczy się, odrabia lekcje, oddaje się pasjom, spędza czas z przyjaciółmi oraz odpoczywa po intensywnym dniu w szkole czy na treningu. Gdy pomieszczenie jest większe, może się w nim znaleźć zarówno łóżko, jak i mała, 1,5-osobowa sofa rozkładana. Bardzo przyda się ona podczas „nocowanek”, a w ciągu dnia sprawdzi się jako wygodne miejsce do siedzenia.
Jeżeli pokój jest niewielki, doskonale odnajdzie się w nim dwuosobowa sofa z funkcją spania - o prostej bryle, nowoczesnym designie i kompaktowych rozmiarach. Jeden nieduży mebel będzie pełnić funkcję wypoczynku i wygodnego łóżka. Dopełni aranżację pokoju młodzieżowego bez jego zagracania i stanie się ozdobą wnętrza.
Czym powinny być obite sofy do pokoi dziecięcych i młodzieżowych?
Sofy w pokojach dziecięcych i młodzieżowych powinny być obite specjalnymi tkaninami, aby służyć latami bez pęknięć, przetarć czy trwałych zabrudzeń. Kupując sofę dla dziecka, koniecznie sprawdź właściwości materiału obiciowego. Warto zdecydować się na model obity tkaniną:
- z powłoką hydrofobową – w przypadku wylania na sofę napoju, ciecz będzie się skraplać, a nie wchłaniać, więc zyskasz czas na wytarcie płynu;
- z technologią easy clean – do skutecznego usunięcia nawet trudnych plam, np. z keczupu, kawy czy długopisu, wystarczy sama woda, ewentualnie z odrobiną mydła;
- o właściwościach trudnopalnych;
- o zwiększonej odporności na ścieranie i zadrapania.
Podsumowując, odpowiednio dobrana sofa wzbogaci aranżację pokoju dziecka o funkcjonalny, efektowny i dopasowany do indywidualnych potrzeb mebel. Nie musi być duża, aby zapewniać komfortowy sen i efektywny odpoczynek w ciągu dnia. Kupując kanapę, zwróć uwagę na to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. Sprawdź rodzaj wypełnienia, właściwości tkaniny, system rozkładania oraz rozmiar powierzchni do spania.
Komentarze (0)