Zamknij X

Nawet milion ewentualnych uchodźców w całym kraju. Gdzie trafią we Włocławku

2022-02-16 14:22:00, Q4.pl

Na polecenie MSWiA samorządy w całym kraju szukają miejsc dla ewentualnych migrantów z Ukrainy. Podobnie jest we Włocławku. W naszym mieście Ratusz wytypował 3 takie miejsca.

Polska przygotowuje się na wiele różnych scenariuszy w związku z sytuacją na Ukrainie. Jednym z nich są działania wojewodów związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy z powodu konfliktu. Dlatego też wojewodowie dostali polecenie od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby skontaktowali się oni z samorządami w celu wyznaczenia ewentualnych miejsc zakwaterowania uchodźców.

Do naszego kraju, według estymacji Rządu, może trafić nawet milion ewentualnych uchodźców. Włocławek w ramach polecenia MSWiA oraz wojewody kujawsko-pomorskiego wytypował trzy możliwe lokacje do zadysponowania.

Włocławek jest przygotowany. Mamy w dyspozycji dwa, a nawet trzy miejsca które możemy zadysponować. Mam na myśli były dom dziecka przy ulicy Krętej, byłą restaurację i hotel Ratuszowy, oraz wraz z porozumieniem Wojsk Obrony Terytorialnej, możemy zastanowić się nad wykorzystaniem budynku po dawnej Szkole Podstawowej numer 15, przy ulicy Leśnej. - mówi prezydent Marek Wojtkowski.

We Włocławku, działaniami odnośnie ewentualnej możliwości przyjęcia uchodźców wojennych zajmuje się Wydział Zarządzania Kryzysowego. Dodatkowo, miasto dysponuje środkami, które wydział ma do dyspozycji z tzw „rezerwy”, tak aby doposażyć miejsca pobytu tymczasowego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz