Zamknij X

Od jutra autobusy wracają na Okrzei

2022-01-18 13:26:38, Q4.pl

Po wielu miesiącach opóźnień spowodowanych pandemią – autobusy wrócą na swoje dawne miejsce. Według informacji podanych przez Krzysztofa Kukuckiego, jutro otwarte zostanie Włocławskie Centrum Przesiadkowe.

Przetarg na budowę multimodalnego węzła przesiadkowego ogłoszono w kwietniu. W konkursie ofert wzięły udział trzy podmioty, w tym da konsorcja firm z Włocławka (firm Girder i Drogtom, oraz Ka-Bo, Kamaro i Lux-Dom). Najkorzystniejszą cenowo okazała się propozycja Drogtomu i Girdera, konsorcjum wyceniło pracę nad nowym węzłem na niespełna 9 milionów złotych ( 8,798 mln).

Zakres robót to między innymi: prace rozbiórkowe budynków i ciągów komunikacyjnych, przebudowa istniejącego parkingu dla autobusów oraz stanowisk dla pasażerów, budowa miejsc postojowych dla pojazdów osobowych i rowerów, wybudowanie wiaty służącej swobodnemu przemieszczaniu się pasażerów pod dachem pomiędzy wyjściem z tunelu pod ul. Okrzei a stanowiskami przyjazdu i odjazdu autobusów. Powstały osłonięte poczekalnie, nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

Część autobusowa zrealizowana została w ramach projektu: "Rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego poprzez poprawę efektywności energetycznej, wdrożenie technologii niskoemisyjnej we Włocławku w ramach projektu BIT - CITYII", na realizację którego mamy przyznane środki Unii Europejskiej w wysokości 13 618 786,80 złotych – pisze w poście na Facebooku zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki.

Dodatkowo, aktualnie trwa procedura przetargowa na dostawę multimedialnych tablic informacyjnych zlokalizowanych na stanowiskach odjazdowych oraz tablicę zbiorczą DIP wraz z niezbędnym systemem

Post Krzysztofa Kukuckiego dostępny jest tutaj.

Komentarze (1)


Dziennikarstwo a nie tuba UM! (2022-01-21 22:15:01) Zgłoś do moderacji
Tuba UM, proszę jechać zrobić zdjęcia i pokazać jak to wygląda, jak tam jest! Dziennikarstwo a nie kopiuj wklej z fb polityków!

Dodaj swój komentarz