X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

2021-11-12 11:21:21, Q4.pl

W Święto Niepodległości, dwudziestu wykonawców z całej Polski zmierzyło się we włocławskim centrum kultury. Z repertuarem patriotycznym podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej wystąpili zarówno soliści, jak i zespoły.

Inicjatorem i pomysłodawcą tego festiwalu jest Pan Marek Wojtkowski, niegdyś poseł na Sejm, dzisiaj prezydent Włocławka. Dzięki wsparciu samorządu włocławskiego, a także samorządu województwa, oraz osób dla których ważna jest ta myśl patriotyczna i kultywowanie tradycji narodowej; te wszystkie osoby wspierają inicjatywę tego festiwalu – mówi Lidia Piechocka-Witczak, dyrektor Centrum Kultury „Browar B.”

O godz. 12:00 rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. O godz. 18:00 natomiast nastąpiło ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert galowy z udziałem Natalii Kukulskiej & Atom String Quartet i Michała Dąbrówki.

W konkursie wzięli udział zarówno soliści, którzy ukończyli 15 lat, jak i zespoły w składzie od 2 do 8 osób. Celem Festiwalu jest upowszechnianie treści patriotycznych oraz wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różnorodne formy artystyczne. Jury w składzie Natalia Kukulska, Katarzyna Winiarska i Piotr Dąbrowski oceniało dobór repertuaru, technikę wokalną, dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Patriotyzm rozumiem bardziej przez zwykłe bycie dobrym człowiekiem. (…) Miłość do ojczyzny. W różnych odmianach może się to objawiać – dla każdego może mieć inne znaczenie, ale chodzi o to umiłowanie jej – mówią Basia Majewska i Radosław Laskowski, uczestnicy konkursu.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Ostatni album Natalii- “Czułe struny”, zawierający utwory Fryderyka Chopina w nowych, symfonicznych aranżacjach, do których wokalistka i zaproszone przez nią artystki stworzyły warstwę liryczną, szybko zdobył serca słuchaczy- zarówno fanów muzyki popularnej, jak i miłośników twórczości Chopina.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Tworzą go skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz