Radni Lewicy zachęcają do składania wniosków o wynajem mieszkań. 'Jesteśmy do Państwa dyspozycji'

2021-11-04 14:58:12, Q4.pl

Włocławscy radni Nowej Lewicy zachęcają do wypełniania wniosków o najem mieszkań w budynkach powstających przy ulicy Celulozowej. Ratusz dokumenty przyjmować będzie od 15 listopada.

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią prezydenta Marka Wojtkowskiego są już dostępne wzory wniosków dla zainteresowanych wynajmem mieszkań przy ulicy Celulozowej. Można je pobrać ze strony internetowej UM we Włocławku i spokojnie przygotować do złożenia w ratuszu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że choć wnioski dostępne są od dzisiaj, ich przyjmowanie rozpocznie się 15 listopada tego roku. Termin pozwoli na ich przygotowanie i ewentualne zasięgnięcie porady w przypadku wątpliwości dotyczących kwestionariusza.

Chcielibyśmy przekazać mieszkańcom Włocławka, że jeżeli będą mieli jakiekolwiek wątpliwości, jakikolwiek problem z wypełnianiem tych wniosków, bądź interpretacją kryteriów, bądź z czymkolwiek innym – jesteśmy do Państwa dyspozycji – zapowiadał na dzisiejszej konferencji prasowej radny Piotr Kowal. 

Chciałbym do Państwa zaapelować, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to prosiłbym również, żebyście przychodzili na dyżury radnych do Urzędu, w poniedziałki od godziny 14 do godziny 16 i tam też pomożemy. Wyjaśnimy te kwestie, omówimy – zapowiadał radny Jarosław Hupało.

Przedstawiciele Nowej Lewicy podkreślali, że od lat postulowali rozwój miejskiego budownictwa we Włocławku:

Dzisiaj widzimy, że dzięki konsekwencji, dzięki uporowi, dzięki zaangażowaniu; najpierw klubu radnych SLD, teraz Nowej Lewicy, ale przede wszystkim inicjatorowi tego pomysłu, czyli Panu Krzysztofowi Kukuckiemu, który już dwie kadencje temu mówił o konieczności powstania takich bloków; dzisiaj faktycznie zbliżamy się do szczęśliwego zakończenia inwestycji przy ulicy Celulozowej – mówił radny Kowal.

Pierwszy etap inwestycji przy ulicy Celulozowej ma zakończyć się w sierpniu przyszłego roku, jak jednak zwracają uwagę radni postęp prac jest „imponujący” i można spodziewać się, że dojdzie do tego wcześniej.

Szczegóły dotyczące procedury naboru wniosków, który potrwa do 14 stycznia 2022 roku znaleźć można stronie internetowej Urzędu Miasta we Włocławku, tam też znajdują się wzory wniosków do pobrania przez zainteresowanych.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz