Zamknij [X]

Twórcze warsztaty interaktywne - „Być jak Zagajewski"

2021-10-18 14:11:47, Q4.pl

Zapraszamy wszystkie grupy zorganizowane na twórcze warsztaty interaktywne pt. „Być jak Zagajewski”, które odbywać się będą na niepowtarzalnej i wyjątkowo barwnej wystawie pokonkursowej 13 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki.

Celem i założeniem ekspozycji jest szeroka prezentacja amatorskiej twórczości z kręgu malarstwa intuicyjnego – naiwnego – art brut, pokazanie prac cechujących się szczerością i autentycznością wypowiedzi, wychwycenie nowych, ciekawych zjawisk i osobowości twórczych.

Wystawa pokonkursowa jest największą w Polsce prezentacją prac tych malarzy. My włocławianie również możemy poszczycić się artystą tworzącym w nurcie sztuki art brut. Spotkanie z twórczością Stanisława Zagajewskiego stanowić będzie doskonałą okazję do zapoznania dzieci z sylwetką artysty. Uczestnicy zajęć spróbują swoich sił w trudnej sztuce interpretacji za pomocą gliny, dzięki czemu uświadomią sobie, że nie tylko to, co piękne może wzbudzać podziw.

Kosz zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 8 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach
Miejsce: Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12 Włocławek

(Informacja prasowa MZKiD Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz