Samorząd Włocławka realizuje programy szczepień dla dzieci i dorosłych

2021-09-30 08:39:19, Q4.pl

Od 20 września 2021 r. mieszkańcy Włocławka – seniorzy w wieku 65+ mogą korzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Tegoroczna akcja szczepień – podobnie jak w poprzednich latach – realizowana jest we wszystkich przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Pacjenci otrzymują jedną dawkę szczepionki czterowalentnej, zarejestrowanej w Polsce na sezon epidemiczny 2021/2022.

Trwają też szczepienia przeciwko pneumokokom dedykowane osobom w wieku 65+, które leczą się z przewlekłego nieżytu oskrzeli i astmy oskrzelowej (na podstawie zaświadczenia lekarskiego). Szczepienia wykonuje Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Zespół Przychodni Specjalistycznych.

Dziewczęta 12-letnie zamieszkałe we Włocławku mogą skorzystać ze szczepień w ramach „Programu profilaktyki zakażeń wirusem HPV”. Rodzice lub opiekunowie, wraz z nastoletnią pacjentką, powinni zgłosić się bezpośrednio do przychodni realizującej program, czyli do jednej z przychodni Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Szczepienia będą wykonywane do 10 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania limitu.

Od 24 września 2021r. można zapisywać się na trzecią (przypominającą) dawkę szczepionki przeciw Covid 19. Zaszczepić się mogą osoby po 50 roku życia oraz osoby pracujące w służbie zdrowia, które drugą dawkę szczepionki przyjęły co najmniej pół roku temu. Szczepionkę można przyjąć w Punkcie Szczepień Powszechnych w Hali Widowiskowo - Sportowej przy al. Chopina 12, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz