Weterani poprowadzili Anwil do zwycięstwa

2021-09-03 14:32:04, Q4.pl

Pierwszy mecz Anwilu Włocławek w kolejce Energa Basket Ligi okazał się zwycięski. Rottweilery pokonały na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 75:64.

Obie drużyny, jak to zwykle bywa na samym początku sezonu, nie prezentowała się najlepiej w ofensywie, co rzutowało na stosunkowo niski wynik na samym początku spotkania. Po pierwszych 10 minutach rozgrywki, na prowadzenie wyszedł jednak Start, który dzięki rzutowi za 3 punkty Bartłomieja Pelczara prowadził 15:14.

Po przerwie mecz nadal był dość wyrównany, jednak dzięki Joahanowi Matthewsowi Anwil zdobył przewagę, która została odrobiona dzięki Mateuszowi Kostrzewskiemi i Doronowi Lambie. Włocławianie odpowiadali bardzo szybko - serią 7:0 - i po kontrze Mathewsa ponownie byli lepsi. Kolejne trafienie Amerykanina sprawiło, że wynik po pierwszej połowie prowadził Anwil, z wynikiem 36:33.

Kluczową postacią podczas starcia Anwilu ze Startem był jednak były zawodnik drużyny z Lublina – Kamil Łączyński. Zdobył 15 punktów, 8 asyst, 6 zbiórek, 3 przechwyty i 4/5 z dystansu

Z uwagi na faule zbyt wiele w tym meczu nie pograł Bigby-Williams, a co za tym idzie naprawdę solidną porcję minut otrzymał Szymon Szewczyk. Weteran w ważnym momencie zaliczył asystę do Kyndalla Dykesa, a potem trafił trójkę na +10.

Ostatecznie, zespół z Włocławka pokonał swoich przeciwników, kończąc spotkanie z wynikiem 75:64.

Kolejne spotkanie Anwilu Włocławek w EBL już 11 września, podczas to którego zmierzą się oni z Enea Zastal BC Zielona Góra

Anwil: Kamil Łączyński 15, Szymon Szewczyk 14, Kyndall Dykes 14, Luke Petrasek 12, James Bell 7, Jonah Mathews 7, Kavell Bigby-Williams 4, Maciej Bojanowski 2, Sebastian Kowalczyk 0, Marcin Woroniecki 0, Alex Olesiński 0, Rafał Komenda 0.

Start: Tweety Carter 12, Jimmie Taylor 11, Mateusz Kostrzewski 9, Mateusz Dziemba 9, Doron Lamb 7, Damian Jeszke 5, Thomas Davis 4, Bartłomiej Pelczar 3, Roman Szymański 2, Quento DeCosey 2.