VII Memoriał im. Czesława Wasielewskiego już niedługo

2021-08-16 10:05:48, Q4.pl

Już tylko kilka dni pozostało do jednej z najważniejszych imprez biegowych w regionie – VII Memoriału im. Czesława Wasielewskiego. 21 sierpnia 2021 roku Brześć Kujawski i Lubraniec ponownie łączą siły, by wspólnie stworzyć fantastyczną atmosferę godną prawdziwego, biegowego święta. Partnerem wydarzenia jest firma LPP.

Memoriał im. Czesława Wasielewskiego to bieg na dystansie 10 km pomiędzy stadionami w Lubrańcu i Brześciu Kujawskim, któremu towarzyszą Biegi Memoriałowe dla Dzieci i Młodzieży. Od kilku lat impreza jest częścią cyklu biegów Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, ubiegłoroczna edycja wydarzenia została przeniesiona na obecny rok.

Bardzo się cieszę, że po rocznej przerwie biegacze z całej Polski ponownie przyjadą do Brześcia Kujawskiego, by wziąć udział w Memoriale im. Czesława Wasielewskiego. Jest to dla nas wyjątkowe wydarzenie, podczas którego biegacze w każdym wieku dostarczają nam – kibicom, wielu pozytywnych emocji. Dziękuję Burmistrzowi Lubrańca, Stanisławowi Budzyńskiemu za ponowną chęć współpracy oraz firmie LPP za ufundowanie fantastycznych upominków dla naszych najmłodszych zawodników. Mam nadzieję, że każdy z uczestników bezpiecznie przekroczy linię mety i zabierze ze sobą do domu same dobre wspomnienia. Do zobaczenia na starcie! – mówi Burmistrz Brześcia Kujawskiego, Tomasz Chymkowski.

Już po raz drugi partnerem Memoriału im. Czesława Wasielewskiego będzie firma LPP. Polski producent odzieży uruchomi swoje Centrum Dystrybucyjne na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej w przyszłym roku. Równolegle wspiera lokalne inicjatywy edukacyjno-sportowe.

Cieszymy się, że mimo ubiegłorocznej przerwy spowodowanej pandemią, biegacze będą mogli powrócić na znaną trasę i dostarczyć wielu pięknych wrażeń wspierającej ich tego dnia publiczności. W LPP wierzymy, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia, do czego zachęcamy również naszych pracowników. Możliwość bycia częścią wydarzenia, które dodatkowo buduje pozytywne wzorce wśród dzieci i młodzieży oraz zachęca młode pokolenia do ruchu i zdrowej rywalizacji, to dla nas ogromny powód do radości. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom – dobrego startu! – podkreśla Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Biegi Memoriałowe dla Dzieci i Młodzieży rozpoczną się o godzinie 9:00 na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Start biegu głównego spod Stadionu Miejskiego w Lubrańcu zaplanowany został na godzinę 12:00. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdążyli zapisać się na wydarzenie, zachęcamy do rejestracji.

(Informacja prasowa UM Brześć Kujawski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz