Wakacyjne Spacerki z Przewodnikiem – Cmentarz Komunalny

2021-08-11 08:25:50, Q4.pl

W sobotę 14 sierpnia 2021 r. Informacja Turystyczna działająca w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem po Włocławku.

Tym razem będzie okazja do poznania historii włocławskiego Cmentarza Komunalnego. Podczas spacerku uczestnicy odwiedzą groby włocławian, którzy na trwale wpisali się w dzieje naszego miasta dzięki aktywnemu udziałowi w życiu politycznym, społecznym, religijnym, kulturalnym i gospodarczym. Na cmentarzu spoczywają m.in. Ludwik Bauer (burmistrz Włocławka), Zdzisław Arentowicz (poeta, publicysta, działacz społeczny), rodzina Bohmów (właścicieli fabryki cykorii), Hugo Mühsama (przemysłowca, założyciela fabryki maszyn rolniczych), Jerzy Bojańczyk (przemysłowiec, p.o. prezydent miasta ), Izabela Zbiegniewska (pedagog, działaczka społeczna), Stanisław Zagajewski (rzeźbiarz samouk).

Podczas spotkania będzie możliwość zwiedzenia cerkwi św. Mikołaja znajdującej się na włocławskiej nekropoli. Została ona zbudowana w 1895 roku, a w 2009 roku przeszła kapitalny remont.

Zbiórka o godz. 10:00 przy bramie głównej Cmentarza Komunalnego od strony al. Chopina. Udział w spacerku jest bezpłatny.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz